Kriolipoliza – urządzenie firmy Cocoon Medical


Od zamrożenia do idealnej sylwetki Kriolipoliza firmy Cocoon – wymrażanie tkanki tłuszczowej Kriolipoliza to zabieg, który można traktować jako alternatywę…

Kriolipoliza firmy Cocoon – wymrażanie tkanki tłuszczowej

Kriolipoliza to zabieg, który można traktować jako alternatywę dla tradycyjnego odsysania tłuszczu, gdy pacjent wymaga mniejszych zmian. Jest nieinwazyjna, a przede wszystkim bezbolesna. Dzięki wykorzystaniu technologii firmy COCCON Medical, kriolipoliza zapewnia widoczne efekty. Do zmniejszenia tkanki tłuszczowej stosuje się kontrolowane chłodzenie, które wpływa na komórki tłuszczowe, gromadzące się przede wszystkim pod skórą. Na skutek kriolipolizy następuje ich rozpad, czyli lipoliza. Kriolipoliza to dobre rozwiązanie dla tych, którzy zmagają się z nadmiarem tkanki tłuszczowej, a tradycyjne ćwiczenia i dieta nie dają oczekiwanych rezultatów. Zabieg pomaga zmniejszyć obwód ud, brzucha oraz bioder, sprawdza się także w okolicach podbródka. Jednak najlepsze efekty daje eliminacja niechcianych fałdek tłuszczu.

 • Zabieg na tym samym obszarze można powtórzyć co 6 tygodni
 • Na różnych obszarach co 3 tygodnie
 • Na tym samym obszarze można wykonać maksymalnie 3 zabiegi.

Z uwagi na pozabiegowe obciążenie wątroby podczas metabolizowania tłuszczy jednorazowo można wykonać zabieg na 3 różnych obszarach.

Kriolipoliza Ostrów Wielkopolski – zabieg wyszczuplający

Specjalne urządzenie firmy Cocoon Medical wykorzystujące kontrolowane schłodzenie ciała w walce z
nadmierną tkanką tłuszczową, ten proces nazywany jest kriolipolizą. Kriolipolizę można
traktować jako alternatywę do tradycyjnego odsysania tłuszczu, gdy klient wymaga
mniejszych zmian. Zabieg jest nieinwazyjny, bezpieczny, skuteczny i nie wymaga okresu
rekonwalescencji. Kriolipoliza doskonale zwalcza tkankę tłuszczową z pośladków, bioder,
talii, pleców, ramion i podbródka. Kriolipoliza oprowadza do apoptozy, czyli
zniszczenia komórek tłuszczowych i zmniejsza ich ilość w naszym organizmie.

Wskazaniami do zabiegu kriolipolizy cooltech są:

 • modelowanie sylwetki
 • usuwanie lokalnych otłuszczeń

Aby dodatkowo nie obciążać wątroby po zabiegu, lepiej przez pewien czas ograniczać spożywanie tłustych, ciężkostrawnych potraw.

Jak wygląda zabieg z wykorzystaniem urządzenia firmy Cocoon Medical?

Zabieg polega na umieszczeniu aplikatora urządzenia na tym obszarze ciała, z którego chce się usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej.

Komórki tłuszczowe usuwane są na skutek różnicy temperatury, chłodzenia ich i pobierania z nich ciepła. Taki sposób chroni pozostałe komórki przed uszkodzeniem. Objętość tkanki tłuszczowej zmniejsza się, ponieważ zostaje ona zamrożona, rozpada się, a następnie w naturalny sposób jest wydalona z organizmu.

Jakie są efekty kriolipolizy?

Pierwsze efekty po zabiegu kriolipolizy są widoczne już po krótkim czasie od zamrożenia komórek, a ostateczne rezultaty uzyskuje się po ok. 12 tygodniach.

Jakie warunki musza zostać spełnione by zabieg przyniósł oczekiwane efekty ?

Tkanka tłuszczowa musi zostać schłodzona do temperatury minus 8-9 st Celsjusza. Temperatura wyższa nie doprowadzi do wymrożenia komórek tłuszczowych, a temperatura niższa może doprowadzić do odmrożenia tkanek. CoolTech gwarantuje uzyskanie właściwej temperatury.

Obszar zabiegu musi zostać dokładnie wyizolowany poprzez wykorzystanie podciśnienia. Podczas zabiegu skóra musi być skutecznie zabezpieczone przed odmrożeniem poprzez zastosowanie specjalnej maty anty-odmrożeniowej. Jeśli podczas zabiegu skóra nie jest zabezpieczona oznacza to, że zabieg działa na poziomie zbyt wysokich temperatur, które nie niszczą komórek tłuszczowych. Jeżeli któryś z powyższych warunków nie zostanie spełniony proces kriolipolizy może się nie udać.

Aby cieszyć się z poprawy wyglądy swojej sylwetki, warto po zabiegu stosować odpowiednią dietę i zadbać o aktywność fizyczną.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

 • problemy z wątrobą
 • niewydolność nerek
 • choroba Raynaud’a
 • pokrzywka na skutek silnego wyziębienia skóry
 • krioglobulinemia (uszkodzenie antyciał w niskich temperaturach)
 • hipoproteinemia
 • nietolerancja krioterapii
 • zaawansowana cukrzyca, gorączka, rak, infekcja
 • ciąża lub karmienie
 • zapalenie skóry, egzema, pryszcze, Aids, rozstępy i blizny (w obszarze zabiegowym mogą ulec pogorszeniu), blizna po cięciu cesarskim
 • opalanie lub inny zabieg z wykorzystaniem UVA mniej niż 5 dni przed zabiegiem, usuwanie owłosienia laserem lub IPL w obszarze zabiegowym
Medycyna estetyczna Shape of U