Zabiegi odmładzające na twarz — które warto wybrać?


Z biegiem lat skóra twarzy traci dawną jędrność i zaczynają pojawiać się na niej pierwsze zmarszczki. Tego typu zmiany u niektórych następują wcześniej, u innych później, lecz nie możemy zaprzeczyć, że dotyczą każdego. Na szczęście w walce z nimi nie jesteśmy bezbronni. Jeśli pragniemy przywrócić cerze młodzieńczy blask, nieocenioną pomoc stanowią zabiegi odmładzające na twarz. Które z nich powinniśmy mieć na uwadze?

Zabiegi odmładzające na twarz — dla kogo?

Współczesna kosmetologia stosuje nowoczesne metody, wśród których znajdują się zabiegi odmładzające na twarz dostosowane do osób w różnych wieku, o odmiennych typach skóry. Zabiegi odmładzające na twarz po 30 pozwalają działać szybko i zdecydowanie wtedy, gdy dostrzegamy pierwsze objawy zmęczenia, nasza skóra staje się sucha, a w kącikach oczu zaobserwujemy utrwalanie się zmarszczek mimicznych. Zabiegi odmładzające na twarz po 40 czy 50 wymagają już radykalnej stymulacji procesów regeneracyjnych oraz działań pomagających ujędrnić skórę i podkreślić owal twarzy. 

Zabiegi na twarz odmładzające — analiza stanu skóry

Przed wyborem idealnego zabiegu, z pewnością przyda się profesjonalna analiza skóry twarzy. Umożliwia ona dostrzeżenie przez specjalistów ze studia kosmetologicznego wszelkich niedoskonałości wywierających niekorzystny wpływ na stan cery i określenie głównych celów kuracji. Na podstawie analizy możliwe staje się dobranie zabiegów na twarz odmładzających, które przyniosą najlepsze rezultaty oraz zapewnią długotrwałą poprawę wyglądu i kondycji cery. 

Nowoczesne zabiegi z retinolem na twarz

Do najskuteczniejszych terapii odmładzających należą te z wykorzystaniem retinolu o działaniu anti-agingowym i redukującym niedoskonałości w postaci zaskórników czy przebarwienia. Gdy chodzi o retinol złuszczanie naskórka, jest naturalnym etapem kuracji, która prowadzi do powstawania „nowej skóry” – cechującej się równomiernym ubarwieniem, jędrnością oraz odpowiednim poziomem napięcia. Widoczne linie zmarszczek ulegają wygładzeniu. Złuszczanie po retinolu naskórka to zatem ważny krok ku pięknemu wyglądowi.

Bezpieczny zabieg oczyszczania wodorowego

Kolejną innowacją w zabiegach odmładzających na twarz jest zabieg oczyszczania wodorowego. Ta sprawdzona procedura pozwala przeciwdziałać rozmaitym oznakom starzenia się skóry i stosuje się ją przypadku cery wrażliwej, trądzikowej czy wydzielającej nadmiar sebum. Zabieg oczyszczania wodorowego nie tylko stymuluje regenerację skóry, ale też pozwala pozbyć się wolnych rodników, zaskórników czy przebarwień. Dodatkowo poprawia gęstość odpowiednio dotlenionej cery.

Inne zabiegi odmładzające na twarz w Shape of U

Zabiegi odmładzająca na twarz przeprowadzane w Shape of U to nie tylko kuracje z retinolem, których efekty cenią osoby w każdym wieku, czy zabiegi oczyszczania wodorowego Oxygeneo. Dużym zainteresowaniem cieszą się skuteczne liftingi ultradźwiękowe (HIFU) przyczyniające się do wizualnego wyszczuplenia i ujędrnienia twarzy. Przeprowadzamy także popularne zabiegi kwasami na twarz.

Medycyna estetyczna Shape of U