Zabiegi na brzuch po ciąży – jak poprawić wygląd skóry?


Ciąża jest niezwykłym przeżyciem dla każdej kobiety nie tylko ze względu na rewolucję w całym dotychczasowym życiu ale również ze względu na zmiany jakie zachodzą w jej ciele. Wiele mam pragnie odzyskać figurę z przed ciąży jednak często ćwiczenia i dieta okazują się być niewystarczające. Dla wielu kobiet ciało po ciąży jest niestety przyczyną wielu kompleksów i zaniżonej samooceny. Utrata elastyczności, rozciągnięta i wiotka skóra na brzuchu, rozstępy i blizny po cesarskim cięciu, przebarwienia, cellulit, nadmiar tkanki tłuszczowej są najczęstszymi pozostałościami po ciąży i niestety metodami domowymi nie wskóramy zbyt wiele. Przebarwienia stanowią kolejny defekt estetyczny, z którym być może przyjdzie ci się zmierzyć.

Dla wielu kobiet ciało po ciąży jest niestety przyczyną wielu kompleksów i zaniżonej samooceny.

Utrata elastyczności, rozciągnięta i wiotka skóra na brzuchu, rozstępy i blizny po cesarskim cięciu, przebarwienia, cellulit, nadmiar tkanki tłuszczowej są najczęstszymi pozostałościami po ciąży i niestety metodami domowymi nie wskóramy zbyt wiele. Przebarwienia stanowią kolejny defekt estetyczny, z którym być może przyjdzie ci się zmierzyć.

Jak poradzić sobie z utratą elastyczności skóry na brzuchu oraz miejscowym otłuszczeniem?

Polecane zabiegi w naszym gabinecie:

👉 endermologia LPG Alliance – redukcja cellulitu i ujędrnienie skóry

👉Accent Prime – ultradźwięki dla redukcji tkanki tłuszczowej oraz RF – fali radiowej dla ujędrnienia skóry

👉HIFU – lifting skóry

👉Clearlift Harmony XL PRO – lifting i przebudowa skóry

👉Dye-VL lasera Alma Harmony XL Pro – przebarwienia na twarzy

👉Ipixel Alma Harmony XL PRO- redukcja blizn i rozstępów

Endermologia na brzuch po ciąży

Brzuch po ciąży zazwyczaj nie napawa optymizmem, często w jego miejscu pojawia się nieestetyczny, duży fałd skórny. Jednak gdy kończy się połóg, wymagania są znacznie większe – każda kobieta chciałaby wreszcie mieć bardziej płaski brzuch po ciąży. Jak pozbyć się rozciągniętej skóry na brzuchu po ciąży?

Endermologia to odpowiedź na ten problem.

Jeśli szukasz skutecznego zabiegu, który po ciąży usunie powstały cellulit oraz nagromadzoną wodę i nadmiar tkanki tłuszczowej, to endermologia jest strzałem w 10. Jest to podciśnieniowy masaż, oddziaływujący na tkankę łączną skóry, poprawia się metabolizm a także pobudza produkcja kolagenu, co dodatkowo ujędrnia i uelastycznia skórę. Ponadto endermologia działa na blizny po cesarskim cięciu – cykl zabiegów pozwala zredukować do minimum ryzyko powstania zrostów i zwłóknień, a uelastycznienie skóry wokół blizny niweluje uczucie dyskomfortu i ciągnięcia.

Pierwszy zabieg endermologii warto umówić już 3 miesiące po porodzie, oczywiście po wcześniejszej konsultacji z lekarzem po zakończenie połogu.

Skóra na brzuchu musi przez 9 miesięcy przystosować się do rosnącego z każdym tygodniem dziecka w związku z czym często włókna kolagenowe i elastynowe nie nadążają, tworząc wrzecionowate pęknięcia czyli rozstępy.

ACCENT Prime – RF fala radiowa i ultradżwięki

Jak ujędrnić brzuch po ciąży? Kolejny skuteczny zabieg to ten, który wykorzystuje falę radiową. Dzięki niemu można skutecznie ujędrnić wybrane obszary ciała. Skóra po ciąży w obszarze brzucha zostaje w ten sposób pobudzona do pracy. Aby uzyskać najlepsze efekty należy skorzystać z serii min. 4 zabiegów powtarzanych regularnie. Pierwsze można realizować zaraz po okresie połogu, o ile kobieta nie karmi piersią.

O wysokiej skuteczności zabiegu Accent Prime decyduje połączenie 2 technologii. Kombinacja fali radiowych i ultradźwięków o wysokiej częstotliwości pozwala osiągnięcie zamierzonych efektów jak i niemal zupełną eliminację okresu rekonwalescencji i bólu. Energia fal radiowych jest stosowana w zabiegach, które skutecznie modelują sylwetkę, redukują cellulit i tłuszcz. Fale radiowe rozgrzewają włókna kolagenowe do 45-60 st.C, czego efektem jest dodatkowo przebudowa kolagenu, a w konsekwencji poprawa jakości skóry bez uszkodzenia naskórka – następuje stymulacja fibroblastów do odbudowy oraz wytwarzania kolagenu i elastyny, zwiększa się gęstość, elastyczność i napięcie skóry.

Zabieg HIFU 3D Polderma AURORA

Nieinwazyjny lifting skóry HIFU 3D uznawany jest za jeden ze skuteczniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Technologia ta wykorzystuje wiązki fal ultradźwiękowych. W wyniku selektywnego podgrzania, tkanki mają tendencję do obkurczania się, dodatkowo, w skórze dochodzi do mikrouszkodzeń stymulujących wytwarzanie nowego kolagenu. Dzięki temu metoda ta jest z powodzeniem stosowana w celu poprawy napięcia i uniesienia skóry – obwisła skóra na brzuchu po ciąży ulega liftingowi.

Maksymalny efekt uzyskujemy po upływie 2–3 miesięcy.

ClearLift HARMONY XL PRO

Wykorzystuje działanie pierwszego na rynku medycznym nieablacyjnego lasera frakcyjnego Q-Switch. Technologia bardzo krótkiego impulsu o wysokiej energii znalazła także zastosowanie w walce z wiotką skórą na brzuch po ciąży. Przebudowa skóry, regeneracja kolagenu to główne zadania energii przekazywanej w głąb skóry w postaci wiązki frakcyjnej w technologii Q-Switch. Skóra staje się jędrna i sprężysta. Na efekty trzeba poczekać około 2-3 tygodni – do okresu pełnej przebudowy skóry. W zależności od kondycji oraz istniejącego problemu skóry zalecamy wykonanie serii 4-6 zabiegów co 2-3 tygodnie.

Dlaczego warto?

Laser Harmony XL ClearLift ma wiele zastosowań: niweluje zmarszczki, poprawia jakość i kondycję skóry, lifting skóry bez skalpela, głęboka rewitalizacja skóry bez uszkodzenia naskórka. Jest to idealny zabieg, który gwarantuje szybkie leczenie, nie wymagające znieczulenia i bez okresu rekonwalescencji.

Laser Ipixel HARMONY XL PRO jest doskonałą metodą usuwania rozstępów oraz usuwanie blizn po cesarskim cięciu, dzięki nowej technologii, laser w kontrolowany sposób uszkadza “kolumnowo” wybrane obszary naskórka i skóry właściwej. Pomiędzy uszkodzonymi tkankami pozostają mostki zdrowej skóry co znacząco skraca okres rekonwalescencji. W zależności od fazy zaawansowania blizn i rozstępów zalecamy od 4 do 6 zabiegów. Oczywiście najszybsze rezultaty uzyskujemy przy jeszcze świeżych bliznach i rozstępach ale okres laktacji jest bezwzględnym przeciwwskazaniem dla tego typu zabiegu.

Redukcja przebarwień głowicą Dye-VL lasera Alma Harmony XL Pro

Zabieg ten polega na naświetlaniu skóry odpowiednią długością wiązki lasera.  Parametry światła odpowiednio dobiera się w zależności od tego, jak duży jest problem przebarwień. Światło jest selektywnie pochłaniane przez barwnik skóry – melaninę. Po dojściu do barwnika – chwytnika światło zmienia się w ciepło i zmiana skórna ulega zniszczeniu bez uszkodzenia otaczającej skóry zdrowej.

Przy okazji światło to pobudza również głębsze warstwy skóry do produkcji nowego kolagenu, którego wytwarzanie maleje wraz z upływem lat, wiec przy okazji redukcji rumienia gwarantujemy skórze dodatkowo efekt odmłodzenia skóry, która staje się gładsza i bardziej napięta, a z każdym zabiegiem zmniejsza się widoczność przebarwień. Przeczytaj więcej na temat zabiegu redukcji przebarwień głowicą Dye-VL w naszym gabinecie.

Wymienione powyżej zabiegi po ciąży mają tę zaletę, że nie wymagają rekonwalescencji i od razu po ich wykonaniu możesz wrócić do swoich codziennych zadań oraz opieki nad dzieckiem.

Zabiegi po ciąży to jednak nie tylko te wyszczuplające, czy ujędrniające skórę, ale także te, dotyczące włosków na ciele. Jeśli zmiany hormonalne związane z ciążą, spowodowały u Ciebie nadmierne owłosienie, skorzystaj z bezbolesnej depilacji laserem MOTUS AY. To nowoczesne urządzenie, pozwoli Ci pozbyć się na stałe nawet 95% owłosienia, już po serii 4 do 6 zabiegów. Natomiast pozostałe 5% włosków (które nie znajdowały się w fazie wzrostu), może pojawić się w ciągu roku po kuracji. Usuniesz je, podczas jednego, dodatkowego zabiegu. Pamiętaj, że nie wolno wykonywać depilacji laserowej w okresie laktacji. Jeśli nie karmisz piersią.

Ciało po ciąży nie musi być źródłem kompleksów i zaniżonej samooceny.  Tym bardziej, że współczesna kosmetologia oferuje zabiegi po ciąży, które dają świeżo upieczonym mamom, wiele możliwości poprawy wyglądu, a w konsekwencji również stanu ducha. Dlatego warto znaleźć sobie zaufany gabinet, w którym będziesz czuła się bezpiecznie i komfortowo. Wówczas nie tylko szybciej wrócisz do formy po ciąży, ale także zapewnisz sobie trochę relaksu i odpoczynku od codziennych obowiązków. I pamiętaj, że szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko

Medycyna estetyczna Shape of U