TOP 4 sposoby na pozbycie się cellulitu


Cellulit (tuż obok rozstępów) to problem, z którym boryka się większość kobiet bez względu na wiek czy wagę. Charakterystyczna tzw. pomarańczowa skórka początkowo nie jest zbyt widoczna, jednak w późniejszych fazach stanowi problem nie tylko natury estetycznej, ale i zdrowotnej. Bolesne guzki ograniczają ruch i powodują dyskomfort. Nic w tym dziwnego, że redukcja cellulitu jest jednym z celów klientek gabinetów kosmetologicznych i medycyny estetycznej. Jak pozbyć się cellulitu raz na zawsze? Mamy dla Ciebie skuteczne sposoby na cellulit, a nasza lista TOP 4 została przygotowana dla osób zarówno z cellulitem wodnym, tłuszczowym, jak i mieszanym.

Mamy dla Ciebie skuteczne sposoby na cellulit, a nasza lista TOP 4 została przygotowana dla osób zarówno z cellulitem wodnym, tłuszczowym, jak i mieszanym. Zacznijmy jednak od początku. Dlaczego powstaje cellulit? Cóż, powodów może być wiele. Wśród nich należy wymienić m.in. siedzący tryb życia, stres, nieodpowiednio zbilansowaną dietę, zmiany hormonalne, nadwagę, a nawet noszenie zbyt obcisłych ubrań, które utrudniają krążenie krwi. Mitem jest, że pomarańczowa skórka nie zdobi ud wysportowanych i szczupłych kobiet. Świadczą o tym nawet zdjęcia trenerek personalnych, wstawiane przez nie same w mediach społecznościowych. Fakt jest z kolei taki, że każda osoba może podjąć walkę z cellulitem. Co więcej, im wcześniej wprowadza się do codziennej pielęgnacji ciała sposoby na cellulit, tym lepiej. Szansa na sprawienie, by pomarańczowa skórka zniknęła całkowicie lub zmniejszyła się do tego stopnia, że nie będzie widoczna bez ściśnięcia skóry palcami, jest znacznie większa. Jak pozbyć się cellulitu? Oto nasze TOP4!

Najskuteczniejsze zabiegi na cellulit — sięgnij po profesjonalne narzędzia

Zacznijmy od naprawdę mocnej propozycji. Skuteczne sposoby na cellulit to as w rękawie każdego dobrego gabinetu kosmetologii estetycznej. Starannie dobrane zabiegi pozwalają poprawić kondycję skóry, wygładzając ją, jak i pobudzając produkcję kolagenu i elastyny, odpowiadających za jędrność oraz elastyczność skóry. Doskonałą opcją jest endermologia na cellulit. Zabieg ten ujędrnia i wyszczupla ciało, skutecznie redukując tkankę tłuszczową i — tym samym — zmniejszając nierówności na skórze. Indywidualnie dopasowany do pacjentki i fazy cellulitu zabieg pomaga także usuwać toksyny z organizmu. Endermologia na cellulit to jeden z zabiegów dostępnych w Shape of U, choć niejedyny, jeśli chcesz pozbyć się pomarańczowej skórki. Proponowane przez nas najskuteczniejsze zabiegi na cellulit obejmują również zabiegi z wykorzystaniem fali radiowej. W tym celu korzystamy z nowoczesnej platformy Alma Accent Prime – łączącej 2 technologie:

Ultradźwięki oraz najwyższą dostępną na rynku częstotliwość fali radiowej (RF), w unikalnej technologii UniPolar (40,69 MHZ). Ogromnym atutem Accent Prime jest głowica zabiegowa wyposażona w dużą końcówkę w postaci talerza. Dzięki niej, zabieg na powierzchni ok 300 cm 2 trwa około 20 minut! W trakcie zabiegu emitowane są równomiernie rozkładające się ultradźwięki, rozgrzewające tkankę i niszczące komórki tłuszczowe, co potwierdzają badania histologiczne. Kolejnym urządzeniem jest platforma Viora V10, która umożliwia działanie fal radiowych na różnej częstotliwości, skutecznie ujędrniając ciało i redukując tkankę tłuszczową. To sprawdzony sposób na cellulit na udach, ramionach czy brzuchu. Dopasowana głowica sięga do najbardziej problematycznych partii ciała, a sam zabieg jest bezpieczny i bezbolesny.

Ćwiczenia na cellulit

Aby poprawić kondycję skóry i wymodelować ciało, warto zwrócić uwagę na aktywność fizyczną. Ćwiczenia na cellulit na udach czy innych partiach ciała przyniosą efekty tylko wtedy, jeśli będą wykonywane regularnie. Tak naprawdę Twój trening może polegać na skakaniu na skakance, pływaniu, jeżdżeniu na rowerze, czy wykonywaniu ćwiczeń rozciągających, czy unoszeniu nóg (plan treningu dobierz z trenerem fitness, możesz też sięgnąć po gotowe plany, dostępne na platformach trenerów personalnych). Chodzi o to, aby wykonywać go minimum 2-3 razy w tygodniu, na początek to dobry harmonogram, z czasem możesz zwiększyć częstotliwość treningów, pamiętając jednak o odpoczynku i regeneracji.

Domowe sposoby na cellulit

Co powiesz na domowe spa? Masaż na cellulit to jedna z najskuteczniejszych form walki z nierównościami na skórze. Sięgnij po rękawicę lub szczotkę i masuj ciało od kostek, kierując się ku górze. Możesz wybrać masaż na sucho lub wzbogacić go o ulubiony olejek czy balsam antycellulitowy. W kosmetykach szukaj w składzie kofeiny lub cynamonu, które pobudzą mikrokrążenie krwi. Dobre efekty daje też tzw. body wrap, czyli nakładanie kosmetyku i owijanie danej partii ciała folią spożywczą na 15-20 minut.

Dieta na cellulit

Kluczowa w tym przypadku jest relacja picie wody a cellulit. Niegazowana woda pomoże Ci usunąć toksyny z organizmu, jak i zadba o właściwe nawilżenie skóry od wewnątrz. Co z menu? Dieta na cellulit to dieta ograniczająca lub najlepiej całkowicie eliminująca słodycze i żywność wysokoprzetworzoną, słodkie napoje gazowane. Sięgaj po warzywa i owoce z błonnikiem, ryby, kasze.

Medycyna estetyczna Shape of U