Jakie zabiegi warto wykonywać w okresie letnim?


Niektórych zabiegów kosmetycznych nie należy wykonywać w ciepłe słoneczne dni, choćby ze względu na ryzyko powstania przebarwień czy zbyt duże łuszczenie się skóry. Na szczęście wciąż istnieje długa lista zabiegów, którym można poddać się w okresie letnim. Co powinno cechować zabiegi kosmetyczne na twarz latem?

Oczyszczanie twarzy latem za pomocą hydrabrazji

Jeśli chodzi o zabiegi kosmetyczne wykonywane latem, jeden z najbardziej polecanych to oczyszczanie wodorowe, czyli hydrabrazja. Polega ona na oczyszczaniu twarzy za pomocą aktywnego wodoru. Radzi sobie ze zmęczoną, pozbawioną blasku oraz odwodnioną skórą, usuwa zanieczyszczenia i walczy z oznakami starzenia. Sprawia, że cera wygląda świeżo, czysto, zyskuje niezbędne nawilżenie, a zaskórniki oraz nadmiar sebum znika. Inne zabiegi na twarz latem o podobnym działaniu? To oxybrazja, która niestety okazuje się nieco łagodniejsza od wersji wodorowej. Jednak na przykładzie obu zabiegów można stwierdzić, że oczyszczanie twarzy latem jest możliwe.

Letnie zabiegi kosmetyczne — endermologia

Oczywiście wspomniane wyżej zabiegi na twarz latem to nie jedyna opcja. Świetny wybór to również endermologia LPG, która wygładza drobne zmarszczki oraz łagodzi kontury twarzy. Ponadto ze względu na redukcję obrzęków, optycznie ją wyszczupla. To zabieg, który nadaje cerze świeżość oraz promienność niezależnie od pory roku. 

Które kwasy latem są bezpieczne?

Zabiegi z kwasami cieszą się ogromną popularnością, a zarazem budzą sporo wątpliwości. Wynika to głównie z faktu, że nie wszystkie substancje nadają się do stosowania przez cały rok. Na szczęście istnieją odpowiednie kwasy na lato! Wśród nich wymienia się kwas migdałowy, mlekowy, laktobionowy, azelainowy oraz ferulowy. To bezpieczne zabiegi na lato, ponieważ nie powodują tak intensywnego złuszczania naskórka, jak ich mocniejsze odpowiedniki. Oczywiście decydując się na nie, należy pamiętać o wysokiej ochronie przeciwsłonecznej. 

Zabiegi odchudzające na brzuch i ciało latem

Ciepłe dni to czas, w którym chętniej odsłaniamy ciało, zarówno w codziennych stylizacjach, jak i na basenie, nad morzem itd. Warto przygotować się do sezonu, stawiając na właściwe procedury upiększające. Wyróżniające się dużą skutecznością zabiegi odchudzające na brzuch to szczególnie te bazujące na mocy fal ultradźwiękowych (HIFU). Co ważne, to również bezpieczne letnie zabiegi kosmetyczne. Nie naruszają one ciągłości naskórka ani przyległych tkanek, a od razu po zabiegu można wrócić do codziennych czynności. Za to zdecydowanie wpływają na redukcję tkanki tłuszczowej oraz ujędrnienie skóry! Dodatkowo z wykorzystaniem HIFU prowadzi się zabiegi odchudzające na uda.

Osoby, które chcą udać się na zabiegi kosmetyczne latem, zapraszamy do naszego gabinetu! Zawsze przedstawiamy propozycje w pełni dopasowane do potrzeb naszych klientek!

Medycyna estetyczna Shape of U