Jakie zabiegi kosmetyczne są polecane dla mężczyzn?


Salony piękności odwiedzają dziś nie tylko panie. Coraz częściej klientami tego typu placówek bywają mężczyźni. Na szczęście minęły czasy, gdy jedynym kosmetykiem używanym przez mężczyzn był żel pod prysznic 3w1. Współcześnie panowie przywiązują dużą wagę do swojego wizerunku. Poza wypracowanym stylem mają wypielęgnowaną skórę oraz zadbane paznokcie. Jakie jeszcze zabiegi wykonuje kosmetyczka dla mężczyzn?

Popularne zabiegi pielęgnacyjne dla mężczyzn

Procedury dla panów to w większości przypadków te same, z których korzystają kobiety. Między innymi, popularne zabiegi pielęgnacyjne dla mężczyzn to usługi z użyciem laserów. Może być to m.in. depilacja laserowa różnych obszarów ciała. Panowie często wybierają usuwanie tzw. baczków albo zbędnego owłosienia z szyi, pleców czy ramion. Laserowo pozbywają się także blizn po trądziku lub urazach.

Kolejna procedura to oczyszczanie twarzy dla mężczyzn. Męska skóra ma większą gęstość, jest grubsza oraz mocniejsza niż kobieca. Ma to swoje zalety (wolniej się starzeje) oraz wady (łatwiej ją podrażnić, prócz tego częściej atakuje ją trądzik). Aby ją oczyścić, potrzeba umiejętnie dobrać składniki, które usuną nadmiar sebum oraz zanieczyszczenia, ale nie będą zbyt silne. Peeling dla mężczyzn złuszcza naskórek oraz wygładza skórę, dodatkowo poprawia mikrokrążenie krwi w skórze, co przekłada się na lepsze dotlenienie komórek.

Na szczególną uwagę zasługuje najnowocześniejszy laser na świecie laser medyczny Alma XL PRO Special Edition. Dzięki tej platformie dokonywane są zabiegi laserowe odmładzające, redukcja zmarszczek, a także zamykanie naczynek na twarzy.  

Redukcja tkanki tłuszczowej u mężczyzn – jakie metody?

Panowie poświęcają dziś coraz więcej uwagi sylwetce. Skupiają się nie tylko na rzeźbieniu mięśni – interesuje ich redukcja tkanki tłuszczowej u mężczyzn. Są otwarci na nowości oraz zabiegi z użyciem zaawansowanych technologii, w tym fal radiowych czy ultradźwięków (HIFU). Chcą mieć umięśnione ciało bez lokalnych otłuszczeń, które nie znikają nawet po regularnych ćwiczeniach.

Poza nadprogramowymi kilogramami panowie borykają się czasem ze skórką pomarańczową. Do niedawna uważano, że cellulit u mężczyzn nie występuje. Może się pojawić w wyniku niezdrowej diety, niskiego poziomu testosteronu lub innych niekorzystnych czynników. Istnieje, choć nie są to częste przypadki. Pomocą służą wtedy nowoczesne techniki ujędrniania skóry, w tym endermologia dla mężczyzn.

Sportowcy, ale także osoby prowadzące aktywny tryb życia bardzo często korzystają z zabiegów endermologii terapeutycznej. Pomagają one uzyskać lepszy efekt treningowy, poprawiają wydolność mięśni, stymulują je przed treningiem oraz regenerują już po jego zakończeniu. Co ważniejsze, zapobiegają powstaniu kontuzji, odżywiają, dotleniają, pobudzają krążenie w mięśniach, usuwają obrzęki, bóle mięśniowe (tzw. zakwasy), rozciągają oraz relaksują.

Salon kosmetyczny dla mężczyzn – trend przyszłości?

Jak widać, kosmetyka czy medycyna estetyczna to nie tylko domena pań. Na wielu stanowiskach liczy się zadbany wygląd, gdyż potwierdza profesjonalizm danej osoby. Oczywiście zarówno kobiety, jak i mężczyźni mogą odwiedzać salony urody po prostu dla siebie, aby lepiej się czuć w swojej skórze. Panom przydają się m.in. peelingi, zabiegi usuwające zmarszczki albo endermologia dla mężczyzn.

Nie sposób zaprzeczyć, że panowie mają coraz większy wybór procedur upiększających, odmładzających czy wyszczuplających. Widać to wyraźnie choćby po ofertach wspomnianych salonów bądź klinik medycyny estetycznej. Jeszcze niedawno proponowały klientom co najwyżej oczyszczanie twarzy dla mężczyzn lub relaksacyjne zabiegi dla przepracowanych. Dziś chętni panowie mogą zapisać się na depilację laserową, endermologię oraz inne metody redukcji tkanki tłuszczowej. Mogą także korzystać z indywidualnie dopasowanych do ich cery procedur typu oczyszczanie twarzy męskiej lub peelingi. Ponadto lubią maski, które odżywiają, nawilżają skórę oraz nadają jej jedwabistą gładkość.

Bez wątpienia niejeden salon kosmetyczny dla mężczyzn ma wiele do zaoferowania. Można założyć, że lista usług dla panów będzie się sukcesywnie zwiększać, podobnie jak liczba placówek zapraszających mężczyzn na zabiegi.

Medycyna estetyczna Shape of U