Depilacja laserowa. Co to w ogóle jest i jak działa?


Moda na gładką i pozbawioną owłosienia skórę trwa już nieprzerwanie od wielu lat. Jednakże nie jest ona współczesnym wymysłem!

Współcześnie, depilacja jest czymś zupełnie naturalnym, a pozbawione owłosienia pachy, nogi, czy twarz, to niezbędne minimum. W przeciwieństwie do naszych poprzedniczek, które do depilacji używały niebezpiecznych środków zagrażających ich życiu i zdrowiu, takich jak np. ostre kamienie i noże, czy kremy na bazie arszeniku (tzw. krem paryski), my mamy opcję skorzystania z o wiele prostszych sposobów. Jednorazowe maszynki, woski, kremy, depilatory, czy np. aktualnie najskuteczniejsza metoda usuwania owłosienia – depilacja laserowa.

Depilacja laserowa jest najnowocześniejszą metodą usuwania owłosienia z każdego obszaru ciała. Po serii zabiegów epilacji można cieszyć się idealnie gładką skórą przez wiele, wiele lat. Po upływie tego czasu, można zaobserwować pojawiające się pojedyncze, słabe włoski. Wystarczy wtedy wykonać pojedynczy zabieg przypominający, który utrwali efekt. Depilacja laserowa również może mieć formę leczniczą. Jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które mają problemy z wrastającymi włoskami czy podrażnieniami po goleniu. Niewątpliwie jest to również ogromna oszczędność czasu, ponieważ kilka zabiegów uwalnia nas od obowiązku ciągłego golenia.  Dzięki nowoczesnym laserom, przeznaczonym specjalnie do depilacji laserowej, w ciągu kilku zabiegów (najczęściej od 6 do 8), możemy pozbyć się na zawsze niechcianego owłosienia. Bardzo wysoka skuteczność zabiegu, bezpieczeństwo i zminimalizowane odczucia bólowe są niewątpliwymi zaletami depilacji laserowej.

Co z pozostałymi metodami? Jaka jest różnica między epilacją laserową, depilacją woskiem, pastą cukrową lub maszynką do golenia?

Depilacja z użyciem lasera różni się od starszych metod przede wszystkim trwałością efektów wynikających z termicznego zniszczenia cebulki włosa, uniemożliwiającego mu odrastanie. Zaawansowana technologia laserowa niewątpliwie wygrywa z codziennym goleniem maszynką czy bolesnym usuwaniem owłosienia przy pomocy wosku lub pasty cukrowej, których efekty są krótkotrwałe i wymagają ciągłych powtórzeń. Do epilacji nie trzeba również zapuszczać owłosienia co zdecydowanie ułatwia funkcjonowanie, szczególnie latem kiedy ciało jest w większości odsłonięte.

Dlaczego właśnie wybrać bezbolesną depilację MOTUS?

Laser aleksandrytowy MOTUS to najskuteczniejsza metoda depilacji laserowej na rynku.  Zabiegowi laserowego usuwania owłosienia MOTUS mogą poddać się nawet osoby bardzo wrażliwe na ból. Wszystko dzięki wykorzystaniu trybu pracy “Moveo”, który stopniowo nagrzewa tkankę prowadząc do zniszczenia cebulki włosa. Szafirowa końcówka lasera schładza skórę do temperatury 5 stopni Celsjusza zapewniając komfort I bezpieczeństwo zabiegu. Żaden inny typ lasera nie łączy tak skutecznej absorpcji energii przez chromofory melaniny – aż o 25% WIĘCEJ! Niż lasery diodowe. Do tego wysoka moc szczytowa I możliwość pracy krótkimi impulsami. Zastosowanie tej technologii sprawia, że MOTUS działa na zupełnie innych parametrach niż dotychczasowe lasery. Pozwala nam to na usuwanie włosów jasnych I delikatnych. Dodatkowo zabiegi możemy wykonywać na ciemnych skórach (fototypy V, VI).

Klientki widząc komfort zabiegu, dużo chętniej decydują się na epilację wrażliwszych miejsc takich jak okolice bikini czy pachy.

Pomimo bezbolesności zabiegu, nie ma potrzeby wydłużania serii. Tak jak w przypadku pozostałych laserów przerwy pomiędzy zabiegami wynoszą (zależnie od partii) od 4 do 8 tygodni, natomiast liczba potrzebnych zabiegów to ok. 6 – 8. Każda wizyta w naszym gabinecie poprzedzona jest konsultacją oraz wywiadem medycznym w celu oceny stanu zdrowia pacjenta i wykluczeniu przeciwwskazań do zabiegu oraz poinformowania pacjenta o przygotowaniu do epilacji laserowej.

Kobieta zdjęcie utworzone przez diana.grytsku – pl.freepik.com

Medycyna estetyczna Shape of U